İstanbul Şehir Üniversitesi’nden bölümümüze intikal eden öğrencilerimiz için İngilizce Program

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden bölümümüze intikal eden öğrencilerimiz için

Tarih Bölümü İngilizce Programı (Yarı Pasif) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Tarih Bölümümüze intikal eden öğrencilerimiz için sıkça sorulan sorular ve cevapları hazırladık. Burada cevabı olmayan sorular için öğrencilerimiz sorularını İngilizce programla ilgili oluşturulan ve Doç. Dr. Ömerul Faruk Bölükbaşı, Dr. Öğr. Üyesi Yunus Uğur ve Arş. Gör. Engin Çetin'den oluşan komisyon üyelerine ya da bu linke iletebilirler. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

 

  • Ders kayıtları nereden ve ne zamana kadar yapılacaktır?

Ders seçimlerinizi BYS sistemi üzerinden yapıp kesin kayıt için danışmanınıza göndermeniz gerekmektedir.  Kayıtlar 23.10.2020’ye kadar devam etmektedir. İlgili duyuru için tıklayınız.  Ayrıca akademik takvimden ders ekle-çıkar dönemini takip edebilir ve derslerinizle ilgili değişiklikleri bu dönemde yapabilirsiniz.

 

  • Harçlar ne zaman ve nereye yatırılır?

Harçların ödenmesi 23.10.2020 tarihine kadar devam etmektedir. İlgili duyuru için tıklayınız. Bu tarihe kadar öğrenci numaranızla birlikte Türkiye Halk Bankasına katkı payı/öğrenim ücreti, harç vb. ödemelerini Elektronik Tahsilat işlemlerinden (İnternet Şube, Dialog, ATM, Mobil Bankacılık) yapabilirsiniz. Şu linkten fakültenize göre hesap numalarını görebilir ve bu linke tıklayarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

  • Ders Müfredatımıza nereden ulaşabiliriz, derslerle ilgili kime danışabiliriz.

Ders müfredatınız İstanbul Şehir Üniversitesi’nde sorumlu olduğunuz müfredatın aynısı olacaktır. Müfredatınıza ulaşmak için tıklayınız.  Akademik danışmanınız Dr. Öğr. Üyesi Yunus Uğur’dur.

 

  • 2020-2021 Güz dönemi ders programımıza nereden ulaşabiliriz?

Tarih-İngilizce program ders program için lütfen tıklayınız.

 

  • Üstten ders almayı düşünüyorum. Kurallar nelerdir?

Bir dönemde alabileceğiniz ders sayısı BYS sisteminden ders seçerken ekranda gözükecektir. Bunun üzerinde üstten ders almak için genel not ortalaması 2.00-2.99 arası olan öğrenciler üst dönem derslerinden 1 adet; not ortalaması 3.00'ün üzerinde olanlar 2 adet ve son sınıfta olup bu donem mezun olma durumunda olanlar ilave 3 ders alabilirler.

 

  • ÇAP-YAP hakkımız devam edecek mi, bu konularla ilgili kiminle irtibat kurmalıyız?

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde devam ettiğiniz ÇAP-YAP programlarına aynı müfredatla ve AKTS sorumlukları çerçevesinde devam edeceksiniz. İntibaklar yapılmıştır. 2020-2021 yılında ÇAP'a başlayacak öğrenciler için ise hem Anadaldan hem de ÇAP programından 240 AKTS’yi tamamlamaları zorunludur. Bu konularla ilgili bölümümüzde ÇAP-YAP danışmanınız Dr. Öğr. Üyesi Yunus Uğur’dur.  

 

  • Akademik Takvime nereden ulaşabilirim?

Akademik Takvime BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

  • Tarih bölümü hocaları ve diğer detaylı bilgilere nereden ulaşabilirim?

Web sitemizden merak ettiğiniz pek çok konuya dair bilgi ve duyuruya ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bu sayfa History tarafından en son 25.04.2022 12:32:45 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM